(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes sprinter doka (Nr 7879468)

Waga
Sztuk
Mercedes sprinter doka
Długość
580 cm
Szerokość
215 cm
Wysokość
210 cm
2170 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2170 kg
Dystans
273 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Stromiecka Wola

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.