(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

MERCEDES SPRINTER KONTENER (Nr 5711262)

Marka i model:

MERCEDES SPRINTER 315 CDI

Waga w kg (łączna):

2600

Budżet zlecenia [zł]:

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1132.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Sztokholm, Rosersberg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.