(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes sprinter kontener (Nr 7590653)

mercedes sprinter kontener
Waga
Sztuk
mercedes sprinter kontener
Długość
6500 cm
Szerokość
220 cm
Wysokość
299 cm
2200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2200 kg
Dystans
1711 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Dewsbury

23 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Łagiewniki

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.