(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 10:07

Mercedes sprinter max (Nr 2999208)

Mercedes sprinter max

Marka i model:

Mercedes sprinter max

Waga w kg (łączna):

2200.00

Dystans: 933.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Tessenderlo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Lubin

Termin elastyczny