(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes V classe long (Nr 5716899)

Mercedes V classe long

Marka i model:

Mercedes V CLASSE LONG

Waga w kg (łączna):

2300.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 808.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Rodan-Alpy, Corbas

Od 10 lut 2020 do 14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Oberhausen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.