(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes vito (Nr 5857339)

mercedes vito

Marka i model:

mercedes viano

Waga w kg (łączna):

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Marsylia

30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.