(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-25 21:56

Mercedes w140

(Nr 2115045)
Mercedes w140

Marka i model:

Mercedes w140

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 2609.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Oviedo, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny