(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 10:54

Mercedes w211 (Nr 2407604)

Mercedes w211

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1269.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Luton Road, Londyn, E17, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Świnoujście, Polska

Termin elastyczny