(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-23 21:38

Mercedes W211 Estate

(Nr 2314576)

Marka i model:

Mercedes e-class estate

Waga w kg (łączna):

1565.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1942.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Shepton Mallet, BA4 5EE, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mielec, Polska

Termin elastyczny