(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 22:07

mercedes w211 zaladunek z rampy

(Nr 2340316)
mercedes w211 zaladunek z rampy

Marka i model:

mercedes w 211 sedan

Waga w kg (łączna):

1650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 569.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Nottensdorf, 21640, Niemcy

31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Bolesławiec, 59-700, Polska

Termin elastyczny