(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 16:38

mercedez clase b

(Nr 2164992)
mercedez clase b

Marka i model:

seat ibiza

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2680.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hamburg, 20095, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Malaga, Hiszpania

Termin elastyczny