(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

merceedes B klasa (Nr 5201870)

merceedes B klasa

Marka i model:

Mercedes B klasa

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 867.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

8 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Miłomłyn

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.