(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mesa comedor (Nr 5038058)

Długość [m]:

1.60

Szerokość [m]:

0.83

Wysokość [m]:

0.70

Waga w kg (łączna):

80

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Mesa de cristal pegado de grosor 2,5 cms

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

26 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

26 wrz 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów szklanych, kruchych oraz niewytrzymałych należy wcześniej zadbać o możliwość ochronienia pakunku – w takiej sytuacji nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń paczki warto zapełnić elastycznymi fragmentami osłaniającymi. Element kruchy dobrze jest zawinąć w folię stretch – w głównej mierze uwagę należy poświęcić przedmiotom pękającym i dodatkowo należy zapełnić wolne miejsca w opakowaniu, aby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc osłonięcia elementu folią, decydujące będzie także otoczenie elementu gazetą lub włożenie go do kartonowego opakowania.

Jeśli transportujemy wielkie szklane przedmioty na przykład szyby, to trzeba zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak również przed porysowaniem. Szklany przedmiot owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z takim samym komunikatem.

Małe ze szkła przedmioty takie jak szklanki, lampki można owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub papierem. Następnie układamy je w pudle w ten sposób, aby nie dotykały się. W taki sam sposób układamy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, np. żyrandole czy monitory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, takie jak ręczniki oraz gąbki.

Koszt transportu przedmiotów specjalnej ostrożności uzależniony jest od wagi, wielkości, trasy i daty przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, jeżeli wymagamy zastosowania specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli chcemy, żeby to firma przewozowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na giełdzie transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt niecałe 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.