(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mieszkanie - przeprowadzka (Nr 5746870)

mieszkanie - przeprowadzka

Waga w kg (łączna):

1500.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

4

Dystans: 2529.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Gran Alacant

30 mar 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym i długotrwałym procesem, ale kiedy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych trudności.

            Na początek warto przeprowadzić eliminację posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od wielu lat nie używamy lub gdy jest zepsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich sprzętów przydadzą się wytrzymałe pudła, które należy zakupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który na ogół wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto zastosować worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład podzielić talerze na parę kartonów, aby bez przeszkód było je przenieść. Opisanie każdego kartonu uprości przy wypakowywaniu mebli i aranżowaniu się w nowym miejscu. Pokaźne meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy materiały chroniące, np. jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej delikatne meble, a kiedy nie mamy folii, wówczas możemy użyć koce, prześcieradła i zakleić standardową taśmę klejącą. Podczas gdy nieduże meble okręćmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w paczce.

            Zlecając transport należy poinformować poinformować przewoźnika o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź problemy w dojeździe pod dom. Dodatkowo warto powiedzieć, jeśli pojawiają się specyficzne zasady dotyczące konkretnych przedmiotów.

            Najciekawsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo profesjonalnych przewoźników świadczy swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i zabezpieczenie naszego dobytku.