(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mini (Nr 6153508)

Mini

Marka i model:

Mini one

Waga w kg (łączna):

1360

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1489.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Brescia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Garwolin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.