(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini cooper (Nr 5242182)

Mini cooper

Marka i model:

Mini cooper

Waga w kg (łączna):

1075

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 919.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 4 lis 2019 do 6 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.