(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Cooper (Nr 5576479)

Mini Cooper

Marka i model:

Mini Cooper

Waga w kg (łączna):

1.07

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1699.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santander

12 sty 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Cork, Cork

19 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.