Mini Cooper (Nr 6081924)

Mini Cooper

Marka i model:

Mini Cooper

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2635.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Lagos

14 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.