Mini Cooper (Nr 6449767)

Mini Cooper
Waga Sztuk:
Mini Cooper F56 (2013 - 2020) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
382 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1205 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1205 kg
Dystans: 1642 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Gloucestershire, Cheltenham

Od 14 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Kędzierzyn-Koźle

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.