Mini Cooper ******* (Nr 6676406)

Mini Cooper *******
Waga Sztuk:
Mini Cooper 1300 1993
Długość
3055 cm
640 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 640 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Od 5 sty 2021 do 22 sty 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Veracruz, Veracruz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.