Mini Cooper (Nr 7614008)

Waga
Sztuk
Mini Cooper R50 [restyling] (2004 - 2006) Hatchback
Długość
362 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1090 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1090 kg
Dystans
1992 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Wisbech

Od 3 cze 2021 do 7 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Wiązownica

Od 9 cze 2021 do 13 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.