Mini Cooper S (Nr 7605166)

Mini Cooper S
Waga
Sztuk
Mini Cooper S R53 [restyling] (2004 - 2006) Hatchback
Długość
365 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1150 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1150 kg
Dystans
4395 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Finlandia, Etelä-Suomi, Helsinki

Od 1 maj 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.