Mini Cooper S (Nr 7605193)

Mini Cooper S
Waga
Sztuk
Mini Cooper S R53 [restyling] (2004 - 2006) Hatchback
Długość
365 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1150 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1150 kg
Dystans
2751 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Lubeka

Od 1 maj 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.