(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Cooper S (Nr 7606431)

Mini Cooper S
Waga
Sztuk
Mini Cooper S R56 (2006 - 2010) Hatchback
Długość
371 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1182 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1182 kg
Dystans
2650 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Luksemburg, Canton Luxembourg, Luksemburg

Od 20 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Vorios Tomeas Athinon, Agia Paraskevi

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.