(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Countryman (Nr 6442446)

Mini Countryman
Waga Sztuk:
Mini Countryman F60 (2017 - 2020) Cooper crossover
Długość
429 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
155 cm
ok. 1545 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1545 kg
Dystans: 1742 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 1 wrz 2020 do 7 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, San Sebastián De Los Reyes

Od 7 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.