MINI MINI (Nr 6143038)

MINI MINI

Marka i model:

MINI MINI

Waga w kg (łączna):

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1092.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Od 22 cze 2020 do 28 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 maj 2020 do 1 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.