(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mini przeprowadzka - Kartony, TV, Rower, małe szafki (Nr 6390893)

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Dystans: 2044.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Redditch

3 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jarosław

12 sie 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i pracochłonnym procesem, mimo to, gdy odpowiednio ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych trudności.

            Na początek warto wykonać selekcję posiadanych sprzętów. Gdy czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jak jest uszkodzone, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich mebli nadadzą się wytrzymałe kartony, które warto kupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zazwyczaj wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, można zastosować worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład rozdzielić naczynia na kilka kartonów, aby prościej było je dźwigać. Opisanie każdego pudła ułatwi przy otwieraniu rzeczy i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Większe meble należy rozkręcić, żeby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Gdy mamy materiały zabezpieczające, np. jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej delikatne meble, a jak nie posiadamy folii, wówczas możemy wziąć pledy, prześcieradła i obkleić typową taśmę klejącą. Tymczasem niepokaźne rzeczy owińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zlecając transport należy powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, ewentualne przeszkody w dojeździe pod budynek. Koniecznie warto poinformować, jeśli pojawiają się wyjątkowe kryteria dotyczące jakiś mebli.

            Najciekawsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych przewoźników składa swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz zabezpieczenie naszego majątku.