(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

misa szklana w kształcie pancernika (Nr 6451874)

misa szklana w kształcie pancernika

Długość [m]:

0.75

Szerokość [m]:

0.40

Wysokość [m]:

0.40

Waga w kg (łączna):

10

Opakowanie ładunku:

karton usztywniony

Dystans: 3275.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Santarém, Vale Do Pau Queimado

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu elementów łatwo tłukących się, delikatnych oraz niewytrzymałych należy wcześniej rozważyć możliwość osłonięcia przesyłki – w tym przypadku nie wystarczy standardowy karton. Niezajętą przestrzeń paczki trzeba zapełnić elastycznymi fragmentami osłaniającymi. Przedmiot dobrze jest zawinąć w folię stretch – w szczególności swoje zainteresowanie trzeba poświęcić rzeczom pękającym oraz pamiętać, żeby zapełnić wolne przestrzenie w kartonie, aby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz osłonięcia przedmiotu folią, decydujące będzie także otoczenie elementu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudła.

Jeżeli transportujemy wielkie tłukące się elementy przykładowo lustra, to trzeba osłonić je zarówno przed rozbiciem jak i przed popękaniem. Szklany element okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, układamy w kartonie i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z takim samym napisem.

Mniejsze szklane elementy takie jak kieliszki, butelki należy osłonić starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną techniką układamy kryształy. W przypadku większych szklanych rzeczy, takich jak żyrandole lub monitory, wypada użyć dla dodatkowego zabezpieczenia miękkie materiały, takie jak bluzki oraz szmatki.

Koszt transportu przedmiotów specjalnej ostrożności zależy od ciężaru, formatów, odcinka do pokonania oraz terminu realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, jeśli wymagamy użycia profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeśli prosimy, żeby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska cena wyniosła niecałe 140 PLN. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 PLN.