(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mitshubishi gpx (Nr 5610619)

mitshubishi gpx

Marka i model:

mitshubishi gpx

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1666.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Northampton

Od 10 sty 2020 do 11 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Płock

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.