Mitsubishi Colt (Nr 6550028)

Mitsubishi Colt
Waga Sztuk:
Mitsubishi Colt Z30 [restyling] (2008 - 2013) Hatchback 3-Puertas
Długość
388 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
152 cm
ok. 1080 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1080 kg
Dystans: 874 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Pineda De Mar

Od 17 wrz 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Porcuna

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.