(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mitsubishi Colt z30 (Nr 6194359)

Mitsubishi Colt z30

Marka i model:

Mitsubishi Colt z30

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1221.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Wurzburg

16 sie 2020

Adres i termin dostawy

Serbia, Belgrad, Belgrad

30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.