(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-21 16:49

MITSUBISHI ECLIPSE

(Nr 2170068)

Marka i model:

MITSUBISHI ECLIPSE 4G69

Waga w kg (łączna):

1390.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2227.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Hopsten, 48496, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Vigo, Hiszpania

Termin elastyczny