(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

MITSUBISHI L200 (Nr 4951530)

MITSUBISHI L200

Marka i model:

MITSUBISHI L200

Waga w kg (łączna):

1900.00

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1704.00 km

Adres i termin nadania

Rumunia, Okręg Ardżesz, Șerboeni, Arges, Romania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Litwa, Okręg Poniewieski, Poniewież

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.