(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mitsubishi l200 (Nr 5416290)

Mitsubishi l200

Marka i model:

Mitsubishi l200

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

33333

Dystans: 2545.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

12 lis 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Ateny

11 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.