(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mitsubishi Outlander (Nr 6669854)

Mitsubishi Outlander
Waga Sztuk:
Mitsubishi Outlander 3 Gen. [3th restyling] (2017 - 2020) Crossover
Długość
469 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
170 cm
ok. 1880 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1880 kg
Dystans 3012 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 9 gru 2020 do 14 gru 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Lagos

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.