Mitsubishi Outlander (Nr 7285828)

Mitsubishi Outlander
Waga
Sztuk
Mitsubishi Outlander 3 Gen. [2th restyling] (2015 - 2020) Crossover
Długość
469 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
171 cm
ok.
1627 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1627 kg
Dystans
1917 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Lüneburg

Od 22 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

Od 22 mar 2021 do 11 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.