(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 14:17

Mitsubishi Pajero

(Nr 2331584)
Mitsubishi Pajero

Marka i model:

Mitsubishi Pajero

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 2270.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Penrith, Wielka Brytania

19 lut 2018

Adres i termin dostawy

Pustyny, 38-422, Polska

Termin elastyczny