Mitsubishi Pajero (Nr 6739220)

Mitsubishi Pajero
Waga Sztuk:
Mitsubishi Pajero 2 Gen. (1991 - 1997) High Roof Wagon SUV 5-Puertas
Długość
472 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
190 cm
ok. 1985 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1985 kg
Dystans 3821 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Łotwa, Rīgas Pilsēta, Ryga

Od 26 lis 2020 do 27 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Od 2 gru 2020 do 4 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.