Mitsubishi Pajero (Nr 7602959)

Waga
Sztuk
Mitsubishi Pajero 4 Gen. (2006 - 2011) SUV 5-Drzwiowy
Długość
490 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
190 cm
ok.
2300 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2300 kg
Dystans
4005 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kazachstan, Kazachstan, Nur-Sułtan

Od 24 maj 2021 do 10 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 10 cze 2021 do 1 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.