Mitsubishi Pajero (Nr 7603093)

Waga
Sztuk
Mitsubishi Pajero 4 Gen. (2006 - 2011) SUV 5-Drzwiowy
Długość
490 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
190 cm
ok.
2300 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2300 kg
Dystans
5161 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kazachstan, Obwód Ałmacki, Ałmaty

Od 29 maj 2021 do 10 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 10 cze 2021 do 4 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.