(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mitsubishi space star (Nr 5285282)

mitsubishi space star

Marka i model:

mitsubishi space star

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1122.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Aichach

11 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jarosław

17 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.