Montainbike (Nr 7688479)

Montainbike
Waga
Sztuk
Montainbike
21 kg
1
Łączna waga:
21 kg
Dystans
2242 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Fryzynga

14 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Porto, Campelo

19 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu albo zakupić stosowny karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba zdemontować i usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru warto osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba osłonić papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców zabezpieczających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.