Montesa cappra (Nr 6719874)

Waga Sztuk:
Montesa cappra
Długość
213 cm
97 kg
1
Łączna waga: 97 kg
Dystans 436 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 23 paź 2020 do 26 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Murcja, Yecla Do

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.