Morris Minor (Nr 6664603)

Morris Minor
Waga Sztuk:
Morris Minor
Długość
300 cm
750 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 750 kg
Dystans 2707 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Jimena De La Frontera

Od 26 paź 2020 do 15 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Yorkshire, Bingley

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.