(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 00:28

Moto (Nr 2645088)

Moto

Marka i model:

Yamaha jog

Waga w kg (łączna):

70.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Dystans: 1630.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gijón/Xixón, Hiszpania

1 maj 2018

Adres i termin dostawy

Londres, Wielka Brytania

8 maj 2018