(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 21:33

Moto (Nr 2751460)

Moto

Marka i model:

Aprilia rs

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Od 2 cze 2018 do 8 lip 2018

Adres i termin dostawy

Miami Beach, Stany Zjednoczone

Od 16 cze 2018 do 8 lip 2018