(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Moto Brixton (Nr 5280614)

Moto Brixton

Marka i model:

Brixton

Waga w kg (łączna):

134

Budżet zlecenia [€]:

115

Liczba sztuk:

1

Dystans: 605.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Ferrol

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.