(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

moto de agua (Nr 7641118)

moto de agua
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
moto de agua
300 x 250 x 200 cm
300 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
300 kg
Dystans
143 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 24 maj 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 1 cze 2021 do 6 cze 2021


Transport skuteru wodnego

Przewóz skuterów wodnych nie jest łatwy. Problemem w transporcie skutera są jego wymiary, takie jak: długość, która zazwyczaj jest większa niż trzy m., rozpiętość oraz wysokość, które również są większe niż 1 metr. Masa skutera wodnego może oscylować pomiędzy 100 a 400 kilogramów. Do tego, trzeba mieć na uwadze, że skuter bywa wartościowym ładunkiem. Żeby przetransportować skuter wodny należałoby posiadać naczepkę, busa lub ciężarówkę. W trakcie transportu skutera należy solidnie go zabezpieczyć tak, aby nie zarysował się podczas przewozu.

Niezależnie od wariantu samochodu, jaki będzie przewozić skuter wodny opłaca się mieć taśmy mocujące, jakie unieruchomią skuter w trakcie przewozu. Ponieważ skuter wodny bywa nielekki, powinno się zwrócić uwagę, aby ustawić go niedaleko osi kół, żeby nie nadwyrężać osi tylnej pojazdu. Ignorując umiejscowienie nielekkiego towaru, można uszkodzić auto transportujące. Skuter wodny nie ma kół, dlatego w trakcie załadunku trzeba mieć urządzenie, które położy skuter na samochód, np. mały dźwig. Można także posiadać platformę wjazdową, jaka usprawni załadunek.

Gdy nie możemy samodzielnie przetransportować skuter wodny, dobrą praktyką jest skorzystać z usług przewoźników. Gdy potrzebujemy szybko i za sensowne pieniądze natrafić na przewoźnika, można użyć giełdy przewozowej Clicktrans, na której można znaleźć tysiące firm transportowych. Starczy wystawić ofertę transportu, napisać markę i model skutera lub jego wymiary i ciężar, a w krótkim czasie kilkaset przewoźników zostanie powiadomionych o waszej potrzebie. Wiele przewoźników zastanowi się nad zleceniem oraz wyceni transport.

Koszt transportu skutera wodnego uzależniony jest zwykle od odległości oraz czy jest na przyczepce. Przykładowo, przewóz skutera wodnego Yamaha xlt1200 na trasie Słupsk - Dąbki - koszt wyniósł 99zł, tymczasem transport skutera na naczepie na odcinku Portsmouth (UK) - Legnica (powyżej 1300 kilometrów plus przeprawa promem) - kosztował 1150 zł.