(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-28 20:08

moto derbi drd

(Nr 2641804)
moto derbi drd

Marka i model:

derbi drd

Waga w kg (łączna):

99.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 917.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Valladolid, Hiszpania

Od 30 kwi 2018 do 9 maj 2018

Adres i termin dostawy

Es Migjorn Gran, Hiszpania

Termin elastyczny