(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 14:57

moto ducati 696 (Nr 2638408)

moto ducati 696

Marka i model:

ducati 696

Waga w kg (łączna):

160.00

Dystans: 2511.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 30 kwi 2018 do 1 maj 2018

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Valencia

Termin elastyczny